18/04/18 - 17:33h

MK: Nadal se plasirao u osminu finala

Špansi teniser Rafael Nadal se plasirao u osminu finala Masters tunira u Monte Karlu.

Prvi igrač sveta trijumfovao je nad Aljažom Bedenom iz Slovenije, nakon 79 minuta provedenih na terenu i dva odigrana seta.

U prvom setu Nadal je ispustio samo jedan gem. Napravio je dva brejka i sa ubedljivih 6:1 završio ovaj deo susreta. U narednom setu Slovenac je pružio više otpora, ali je španski teniser ostao dominantniji. Ponovo je dva puta oduzeo protivniku servis i sa 6:3 u gemovima rešio meč u svoju korist.

Njegov naredni rival biće ruski teniser Karen Hačanov.

Plasman u naredno kolo obezbedio je i Filip Kolšrajber, koji je bio bolji od Alberta Ramosa Vinjolasa sa 2:0 – 6:4, 6:2

Kanađanin Miloš Raonić slavio je u meču protiv Marka Čekinata rezultatom od 2:0 – 7:6, 6:2.

Dalje odu i Ričard Gaske i Andreas Sepi.

U ovom kolu ostao je da se odigra još jedan meč i to između Marina Čilića i Fernanda Verdaska.