15/04/16 - 19:50h

MK: Monfis poslednji polufinalista, sa Congom za finale

Gael Monfis je četvrti polufinalista Mastersa u Monte Karlu. Francuz je u osmini finala sa 2:0 u setovima savladao Marsela Granjolersa Pujola iz Španije i u borbi za finale protivnik će mu biti sunarodnik Žo-Vilfred Conga.

Gael Monfis (foto: Tenis Uzivo, Danijel Jevremovic)

Meč između Monfisa i Granjolersa Pujola trajao je sat vremena i 15 minuta, a Francuz je slavio sa ubedljivih 6:2, 6:4.

Monfis je u prvom setu iskoristio obe brejk prilike do kojih je došao, u prvom i sedmom gemu. Španac nije imao šansi, pa je ovaj deo meča francuski teniser završio sa 6:2.

U drugi set je bolje ušao Granjolers, koji je napravio brejk u ranoj fazi i došao do prednosti od 3:0. Francuz je vratio brejk i izjednačio rezultat, a u devetom gemu još jednom je oduzeo servis Španca (5:4). Servirao je za pobedu i iskorstio prvu meč loptu – 6:4.

Monfisov protivnik u polufinalu biće Žo-Vilfred Conga koji je eliminisao Rodžera Federera sa 2:1 u setovima. U drugom polufinalu sastaju se Endi Marej i Rafael Nadal.

Teme:   Gael Monfis, Masters, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti