15/04/17 - 16:11h

MK: Lajović ostao bez glavnog žreba!

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u glavni žreb ATP turnira serije 1000 u Monte Karlu.

D. Lajović663
S. Stahovski736

Zimbio.com

Lajović je izgubio u prvoj rundi kvalifikacija za glavni žreb mastersa u Monte Karlu od ukrajinskog tenisera Srgeja Stahovskog, nakon tri odigrana seta sa 6:7, 6:3, 3:6.

Dušan je kao deseti nosilac u kvalifikacijama važio za favorita u meču sa 109. igračem sa svetske rang liste, ali izgleda da je iskustvo 31-godišnjeg Ukrajinca ponovo presudilo. Stahovski je do treće pobede u isto toliko međusobnih duela sa Lajovićem došao posle jednog sata i 58 minuta igre.

U prvom setu obojica tenisera bili su sigurni na svoj servis, pa je ovaj deo igre rešen u taj-brejku, kada Lajović nije uspeo da osvoji ni jedan jedini poen.

Prvi brejk u drugom setu napravio je Srbin, u četvrtom gemu, a to mu je omogućilo da dobije ovaj set sa 6:3 i izjednači rezultat. Ipak, u trećem je Stahovski imao jače živce, napravio brejk u osmom gemu i u narednom servirao za meč. Iskoristio je drugu meč loptu i plasirao se u finale kvalifikacija, gde će igrati protiv Slovaka Martina Kližana.

Teme:   Dušan Lajović, Masters u Monte Karlu, Vesti