MK: Džumhur i Per igrali tenis života, Marej i Raonić ”kroz iglene uši”

Britanac Endi Marej i Miloš Raonić iz Kanade plasirali su se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu, ali su za to morali mnogo da se pomuče. Damir Džumhur i Benoa Per odigrali su sjajne mečeve protiv favorita, ali do iznenađeja nisu uspeli da dođu.

Endi Marej

Endi Marej

Britanac Endi Marej i Francuz Benoa Per odigrali su tri seta, proveli na terenu dva sata i 34 minuta, a Marej je do pobede došao nakon preokreta, 2:6, 7:5, 7:5.

Francuz je odlično ušao u meč i uz dva brejka prednosti prvi set završio sa ubedljivih 6:2.

U drugom delu meča Per je imao veliku prednost od 3:0, ali je Marej do osmog gema uspeo da izjednači na 4:4. Konačni brejk napravio je u 12. gemu za 7:5 i izjednačenje u setovima.

Francuz je igrao odličan tenis i u odlučujućem setu. Imao je vođstvo od 5:4 uz brejk prednosti, ali je britanski teniser do kraja seta još dva puta oduzeo servis protivniku, da bi i ovaj set završio sa 7:5.

Meč između Damira Džumhura i Miloša Raonića trajao je nešto više od dva sata, a Kanađanin je slavio sa 6:3, 4:6, 7:6.

U šestom gemu prvog seta Miloš je došao do prvog brejka na meču i poveo sa 4:2. Do kraja prvog seta čuvao je prednost i došao do konačnih 6:3.

Drugi deo meča doneo je nešto jači otpor i bolju igru Damira Džumhura. Bosanac je oduzeo Raoniću servis za vođstvo od 4:2, ali je kanadski teniser već u narednom gemu vratio brejk i izjednačio na 4:4. U desetom gemu Džumhur dolazi do novog brejka (6:4) i izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu nije bilo brejkova, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Kanađanin ga je dobio sa 7:5 i došao do plasmana u četvrtfinale.

Endi Marej i Miloš Raonić igraće u četvrtfinalu jedan protiv drugog.

Teme:   Benoa Per, Damir Džumhur, Endi Marej, Masters, Masters u Monte Karlu, Miloš Raonić, Teniseri, Turniri, Vesti