20/04/18 - 18:07h

MK: Čilić u četvrfinalu poražen od Nišikorija

Hrvatski teniser Marin Ćilić nije uspeo da se plasira u polufinale Mastersa u Monte Karlu.

U meču koji je trajao gotova tri sata on je poražen od Keja Kišikorija iz Japana.

U prvom setu Marin je dobio prvi gem, ali je Nišikori izjednačio,a onda i poveo. Do kraja ovog dela susreta on je gotovo sve vreme bio u vođstvu, a set je rešio sa 6:4 u gemovima i jednom oduzetim servisom.

Drugi set treći igrač sveta je ponovo dobro počeo. Poveo je i napravio jedan brejk, koji je japanski teniser odmah vratio i izjednačio na 3:3. U devetom gemu Kej je još jednom uzeo protivniku servis za rezultat od 5:4. U ovom delu susreta viđena je najveća borba između njih dvojice do tada. Čilić je uzeo naredni gem i izjednačio. Dva gema kasnije ušlo se u taj-brejk u kome je Hrvat ispustio samo jedan poen, što mu je donelo izjednačenje na 1:1 u setovima.

Poslednu deonicu mela Kej je započeo osvojenim gemom. Nakon rezultata od 3:3, 36. igrač sveta je osvojio naredna tri gema čime je osvojio ovaj set i ostvario plasman u polufinale.

Tokom drugog seta hrvatski teniser je imao problem sa kolenom koje mu je bandažirano, a zatražio je i pomoć fizioterapeuta.

Japanac se u borbi za finale sastaje sa boljim iz susreta Aleksander ZverevRišar Gaske.

Plasman u polufinale ostvarili su i Rafael Nadal, trijumfom nad Dominikom Timom i Grigor Dimitrov, koji je pobedio Davida Gofana.

Meč između Zvereva i Gaskea pratite na Tenis Uživo.