19/06/15 - 15:03h

Milojević bez polufinala turnira u Fergani!

Srpski teniser Nikola Milojević nije uspeo da se plasira u polufinale čelendžera u uzbekistanskoj Fergani. Bolji od mladog Srbina bio je 6. nosilac Ti Čen iz Kineskog Tajpeha, koji je slavio sa 2:1, po setovima 7:6(4), 5:7, 6:4 posle dva sata i 45. minuta igre.

N. Milojević674
Ti Čen756

Milojevic

Milojevic

20-godisnji Milojević je u prethodnoj rundi nadigrao četvrtog favorita turnira, Rusa Evgenija Donskoja, a uprkos porazu u četvrtfinalu Nikolu očekuje napredak na ATP listi i plasman među najboljih 300 tenisera sveta.

U prvom setu videli smo po jedan brejk na obe strane, a nakon toga je usledio period mirnije igre, da bi odluka pala u taj-brejku. Čen je bio uspešniji u odlučujućem gemu sa 7:4, pa je tako stigao do vođstva.

Iskusni teniser iz Kineskog Tajpeha je brejkom otvorio drugi deo igre, ali se Milojević brzo konsolidovao i u šestom gemu anulirao rezultatski zaostatak. Srbin se tu nije zaustavio i u nastavku je u samom finišu još jednom oduzeo servis protivniku, a zatim i sigurnim servisom overio izjednačenje u setovima.

Prelomni detalj odlučujućeg seta odigrao se u devetom gemu, kada je Milojeviću popustila koncentracija, što je Čen iskoristio da napravi brejk i obezbedi prolaz u polufinale.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Nikola Milojević, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale