21/03/17 - 08:44h

Milojević bez plasmana i u singlu

Srpski teniser Nikola Milojević nije uspeo da se izbori za drugu rundu turnira u Gvandžouu, iako je dobio početni set protiv svog rivala.

N. Milojević654
H. Hurkač476

Zimbio

Milojević je poražen na startu čelendžera u kineskom Gvandžouu, dan pošto je doživeo eliminaciju i u konkurenciji dublova, gde je nastupio u paru sa Ilijom Bozoljcem.

Srpski teniser je izgubio u tri seta od Huberta Hurkača iz Poljske, koji je u glavni žreb stigao iz kvalifikacija, sa 6:4, 5:7, 4:6, nakon dva sata i 25 minuta igre.

Milojević je sigurno ušao u meč, i prvi set brejkom u 10. gemu rešio u svoju korist. U narednom rano gubi svoj servis, ali u osmom gemu uspeva da uzvrati. Međutim, Poljak tri gema kasnije ponovo dolazi do brejka koji potvrđuje koristeći treću set loptu za poravnanje rezultata. U odlučujućem setu Nikola gubi poen na samom startu i ne uspeva da uzvrati sve do kraja, što njegovog rivala vodi u drugo kolo.

Hurkač, inače 359. teniser sveta, u drugoj rundi čelendžera u Kini iga protiv pobednika meča u kome se sastaju prvi nosilac, Juiči Sugita i Ivaška.

Čelendžer u Gvangdžouu igra se za nagradni fond od 50.000 dolara.

Teme:   Nikola Milojević, Vesti