18/06/15 - 19:51h

Miler srušio šampiona, Marej preko Verdaska do najboljih osam! (ATP Kvins)

Luksemburžanin Žil Miler plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Kvinsu, nakon što je u okviru drugog kola izbacio iz daljeg takmičenja Bugarina Grigora Dimitrova. Miler je slavio sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6 posle 75. minuta igre.

Zil Miler

Zil Miler

Dimitrov, koji je postavljen za šestog nosioca na turniru u Londonu tako nije uspeo da odbrani titulu osvojenu prošle godine, kada je u finalu porazio Španca Felisijana Lopeza.

Teniser iz Luksemburga se u prvom delu igre, tačnije u trećem gemu, suočio sa tri brejk lopte, ali Bugarin nije uspeo da realizuje nijednu. Kazna za propuštene šanse usledila je u desetom gemu, pri rezultatu 5:4 za Milera, kada je Dimitrov popustio i dozvolio rivalu da stigne do krucijalnog brejka i vođstva u setovima.

U drugom setu igrači su uspeli da sačuvaju servis, da bi zatim odluka pala u taj-brejku. Miler je bio bolji u odlučujućem gemu i sjajnim vinerom iz forhenda stavio je tačku na ovaj duel rezultatom 7:5.

Žil Miler ce u četvrtfinalu igrati protiv Škotlanđanina Endija Mareja, koji je savladao Španca Fernanda Verdaska sa 7:5, 6:4.

Rezultati drugog kola:

Endi Marej – Fernando Verdasko 7:5, 6:4

Žil Miler – Grigor Dimitrov 6:4, 7:6

Džon Izner – Felisijano Lopez 7:6, 6:7, 7:6

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kvinsu, Drugo Kolo, Džon Izner, Endi Marej, Grigor Dimitrov, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti, Žil Miler