11/06/17 - 11:49h

Matek-Sands i Šafaržova najbolje u ženskom dublu

Očekivano, titulu u ženskom dublu na Rolan Garosu osvojile su Amerikanka Betani Matek-Sands i Čehinja Lusi Šafaržova.

Amerikanka i Čehinja su u finalu lako u dva seta porazile Ešli Barti i Kejsi Delakvu rezultatom 6:2, 6:1, nakon svega 69 minuta igre.

Prve favoritkinje turnira su ubedljivo stigle do trofeja, a zanimljivo da su jedini set izgubile u drugom kolu od Srpkinje Aleksandre Krunić i Hrvatice Ajle Tomljanović.

Matek-Sands i Šafaržova dominiraju u poslednje tri sezone kada je ženski dubl u pitanju – zajedno su osvojile već peti grend slem pehar (Australijan open i Rolan Garos 2015, US open 2016, Australijan open i Rolan Garos 2017).

Do početka ove saradnje, ni Amerkinaka ni Čehinja nisu nikada igrale ni finale nekog grend slema u dublu.

Teme:   Betani Matek-Sends, Lusi Safarova, Rolan Garos, Vesti