10/01/15 - 13:49h

Maša ipak bolja od Ane u sjajnom finalu turnira u Brizbejnu

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da osvoji svoj prvi turnir u novoj sezoni! Bolja od naše teniserke u finalu WTA turnira u Brizbejnu bila je Ruskinja Marija Šarapova rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (4:7), 6:3, 6:3 nakon dva sata i 42 minuta sjajnog tenisa.

A. Ivanović733
M. Šarapova666
Ana Ivanovic

Dule je počeo sigurnim servisima, a onda je Ruskinja u četvrtom gemu napravila brejk i stigla prva do osetnije prednosti od 3:1. U nastavku seta Ana Ivanović je u sedmom gemu vratila brejk, a potom ga i materijalizovala za izjednačenje – 4:4. Do kraja prvog dela igre brejkova nije bilo pa se pobednik tražio u “trinaestom gemu”. U taj-brejku bolje se snašla Srpkinja osvojila poslednja tri poena za 7:4 i konačnih 7:6 u prvom setu.

Ana i Marija Brizbejn 2015

Drugi set krenuo je brejkom Marije Šarapove u trećem gemu, a u daljem toku drugog perioda Ruskinja je bila dominantna, nije dozvolila Ani Ivanović da se vrati u set i napravi brejk, a novim oduzetim servisom za 6:3 Maša je poravnala rezultat na 1:1 u setovima.

Šarapova Brizbejn 2015

Treći set bio je vrlo uzbudljiv i prava revija brejkova. Ruskinja je sjajno ušla u set, napravila brejk i stigla do velikih 3:0 na samom startu. Ane Ivanović se nije predala, uspela je da smanji rezultat na 2:3, ali ne i da izjednači rezultat jer je Maša opet došla do dva razlike – 4:2. U nastavku su teniserke razmenile još po jedan brejk, ali je na kraju Marija Šarapova bila smirenija i došla do trijumfa rezultatom 2:1, osovjivši treći set rezultatom 6:3.

Srpkinji i Ruskinji ovo je bio 14. međusobni duel, a Marija Šarapova je ovom pobedom stigla do jubilarnog 10. trijumfa.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti