25/02/18 - 17:15h

Marsej: Titula za Kačanova!

Ruski teniser Karen Kačanov osvojio je titulu na ATP turniru u Marseju.

Karen Kacanov

On je u finalu, nakon sat i 50 minuta na terenu, pobedio francuskog tenisera Lukasa Puija, koji se nalazi na 16. mestu ATP liste.

U prvom setu Kačanov je napravio dva brejka, od kojih je protivniku pošlo za rukom da vrati jedan, i dobio ovaj deo meča sa 6:5 u gemovima.

U nastavku igre Francuz je napravio preokret, oduzeo servis dvadesetjednogodišnjem igraču i sa 6:3 u gemovima izjednačio rezultat.

U trećem setu dvojica tenisera igrala su dosta ujednačeno, a pobednik duela odlučen je u 11. gemu u kom je Karen napravio brejk i time, konačnim rezultatom od 2:1 u setovima, osvojio titulu u Marseju.

Ovo je njegova druga šampionska titula u karijeri i prva pobeda nad Lukasom. Trenutno se nalazi na 47. mesto ATP liste.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Marseju, Karen Kačanov, Lukas Puij, Teniseri, Turniri, Vesti