24/02/18 - 20:42h

Marsej: Klasen i Venus u finalu

Rejves Klasen iz Južnoafričke Republike i Novozelanđanin Majkl Venus ušli su u finale dublova na turniru u Marseju.

Oni su u polufinalu trijumfovali nad francuskim parom Džulijanom Benetom i Nikolasom Mahutom.

Meč je trajao sat vremena i 27 minuta a rezultat je bio 2:1 u korist Klasena i Venusa.

Pobednici ovog susreta u prvom setu napravili su jedan brejk i dobili set sa 6:3.

U drugom setu nije bilo brejkova sve do kraja kada se ušlo u taj-brejk u kome su Beneto i Mahut napravili preokret i izjednačili rezultat na 1:1 u setovima.

Treći deo duela igrao se na 10 dobijenih poena, koje su osvojili Rejves i Majkl i plasirali se u finale.

Oni za trijumf na ovom turniru igraju protiv Markus Danijela i Dominika Inglota.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Marseju, Majkl Venus, Teniseri, Turniri, Vesti