18/09/16 - 16:28h

Marej vratio nadu Britancima, Delpo i Edmund za finale!

Endi Marej je u prvom singlu trećeg dana Dejvis kupa sa 3:0 u setovima savladao Gvida Pelju i na taj način vratio svoju zemlju u borbu za finale.

zimbio.com

zimbio.com

Trenutni rezultat u duelu Velike Britanije i Argentine, posle tri singla i jednog dubl meča je 2:2.

Meč između Mareja i Pelje trajao je dva sata i 12 minuta, otvorili su ga sigurnim servis gemovima. Već u četvrtom delu seta Britanac je došao do dve brejk šanse. Iskoristio je drugu, poveo sa 3:1, a prednost je sačuvao sve do kraja prvog seta – 6:3.

U drugom setu sve je išlo od ruke britanskom teniseru. Dva puta je oduzeo servis Pelji, iako je Argentinac pružao jak otpor, prepustio mu samo dva gema i sa 6:2 došao do 2:0 u setovima.

Ni u trećem setu nije bilo mnogo posla za Britanca, iako se Pelja sjajno branio. Britanac je iskoristio dve od šest brejk šansi, dobio ovaj set sa 6:3 i vratio svoju zemlju u ovaj duel.

U odlučujućem meču sastaće se sjajni Huan Martin del Potro i britanska uzdanica Kajl Edmund.

Prvi finalista ovogodišnjeg Dejvis kupa je Hrvatska, koja je sa 3:1 pobedila Francusku.

Teme:   Dejvis Kup, Teniseri, Turniri, Vesti