20/08/16 - 10:50h

Marej u dva seta zakazao duel sa Raonićem

Najveći favorit za titulu u Sinisinatiju i drugi teniser sveta u poslednjem četvrtfinalnom susretu pobedio je Bernarda Tomića u dva seta.

Endi Marej

Endi Marej

Mareju je bio potreban po jedan brejk u oba seta za pobedu protiv Australijanca sa 6:4, 6:4.

U prvom setu, Britanac je iskoristio tek treću priliku za brejk i poveo sa 3:2. Tomić je pripretio u desetom gemu na servis Mareja, ali drugi reket sveta uspešnim servisima rešava ovaj set u svoju korist.

Oba tenisera u drugom setu su igrala bez brejk prilike do devetog gema, kada Tomić gubi servis bez osvojenog poena i u nastavku Marej servira bez greške za polufinale.

Marej je nakon pete pobede u isto toliko duela protiv Tomića pohvalio protivnika i rekao:

Osećao sam se sigurno u nekim važnim trenucima. Servis je bio na mojoj strani, pa sam koristio svaku priliku u gemovima na svoj servis. Bolje sam odigrao ključne poene i to je napravilo razliku.

A servis je itekako služio Endija u četvrtfinalnom susretu Sinsinatija. Škot je za sat vremena i 19 minuta igre ispalio 10 as servisa uz visok procenat osvojenih poena na svoj servis.

Naredni protivnik Endija Mareja biće Miloš Raonić koji je u četvrtfinalnom meču bio bolji od Dominika TIma .

Marej i Raonić se dobro poznaju, do sada u odigrali deset duela, a drugi reket sveta uz šest pobeda u nizu ima prednost od 7:3. Šesti teniser na ATP listi je poslednju pobedu protiv Škota upisao pre dve godine u Indijan Velsu.