18/01/17 - 16:38h

Marej rutinski, ispali Kirjos i Čilić!

Trećeg dana Australijan opena, do lake pobede je došao Endi Marej, od takmičenja se oprostio Marin Čilić, nožda najveći podvig načinio je Andreas Sepi protiv ljubimca domaće publike Nika Kirjosa.

Twitter

Endi Marej je bez ikakvih problema, za nešto više od sat i po, savladao Andreja Rubljova iz Rusije sa 6:3, 6:0, 6:2 i plasirao se u treće kolo grend slema u Melburnu.

Do prednosti od 1:0 Marej je došao iskoristivši prvu brejk šansu u šestom gemu. U drugom setu, tri puta je svetski broj jedan protivniku oduzeo servis, a potom iskoristio treću set loptu za maksimalnih 6:0.

Konačnu pobedu Endi je ostvario sa dva oduzeta servisa protivniku u trećem setu, a meč je priveo kraju iskoristivši treću meč loptu.

Britanac je u ovom meču doživeo povredu desnog skočnog zgloba ali nije tražio medicinsku pomoć, već je samo svom timu viknuo sa terena da “ga noga ubija“.

Endi Marej će u trećem kolu igrati protiv Amerikanca Sema Kverija koji je u tri seta pobedio De Minaura.

Iznenađenje dana napravio je Marejev zemljak, Danijel Evans, eliminisavši sedmog nosioca, Marina Čilića sa 3:1, 3:6, 7:5, 6:3, 6:3.

Hrvatski teniser, koji je važio za jednog od favorita iz senke za osvajanje trofeja, dobro je otvorio meč, napravio brejk već u drugom gemu i rutinski priveo prvi set kraju.

U drugom, nakon razmene po jednog brejka, odlučujući je bio 12. gem kada je Britanac ponovo oduzeo servis favoritu i poravnao rezultat.

Treći set je takođe pripao Evansu, uz jedan brejk. U četvrtom nova razmena po jednog brejka, potom Hrvat iznova gubi gem na svoj servis. To je definitivno dalo novu energiju Britancu i on još jednim brejkom rešava duel u svoju korist.

Twitter

U trećem kolu Evans se sastaje sa Bernardom Tomićem.

Velika drama je viđena u duelu Nika Kirjosa i Andreasa Sepija, a kao pobednik je izašao 32-godišnji Italijan, nakon velikog preokreta i tri sata i 12 minuta provedenih na terenu 1:6, 6:7, 6:4, 6:2, 10:8.

Ljubimac domaće publike u prvom setu je bio više nego ubedljiv a drugi je rešio posle demolirajućih 7:1 u taj-brejku.

U nastavku sledi potpuni preokret – Sepi preko brejka u devetom gemu smanjuje zaostatak, a potom bez muke i izjednačuje.

Najdramatičniji, peti set, trajao je čak 64 minuta i završen je sa 10:8 u korist Sepija.

Zimbio.com

U narednom kolu Sepi igra protiv Stiva Darsisa, koji je savladao Dijega Švarcmana 3:1.

Teme:   Andreas Sepi, Australian Open, Endi Marej, Marin Čilić, Nik Kirjos, Vesti