25/05/16 - 17:47h

Marej preživeo novu golgotu!

Kao i u prvom kolu protiv Radeka Štepaneka, Endi Marej je preživeo pakao na terenu i ostvario pobedu posle 1:2. Ovoga puta, namučio ga je protivnik za kojeg niko nije verovao da je u stanju – domaći kvalifikant Matijas Burg. Britanac je slavio sa 6:2, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3, posle tri sata i 37 minuta velike borbe.

zimbio.com

zimbio.com

Matijas Burg (164. na ATP), 22-godišnji kvalifikant, odigrao je najbolja dva seta u životu u svom prvom meču protiv top 50 tenisera, i tek drugom na Gren slem turniru, pošto je debi na najvećoj sceni ubeležio upravo na ovogodipnjem Rolan Garosu.

A nije delovalo da će tako biti, pošto je Marej lako dobio prvi set sa 6:2, i poveo u drugom sa 2:0. Od tog trenutka, mladi Francuz je dobio čak osam gemova za redom, izjednačio na 1:1 i poveo sa 2:0 na startu trećeg seta.

Taj brejk je uspeo da sačuva do kraja i povede sa 2:1, koristeći recept prethodnog Marejevog rivala, puno skraćenih lopti, izuzetno precizno odigravanih.

Ipak, Marej je pronašao adekvatan odgovor u četvrtom setu, baš kao protiv Štepaneka, i uspeo da izbegne senzaciju drugi put u dva dana. Sledeći rival Endija Mareja biće Ivo Karlović.

zimbio.com

zimbio.com

Pobedu je ostvario i Džon Izner protiv Kajla Edmunda, sa tri puta po 6:4. Amerikanac je ostvario jubilarni, 300. trijumf, baš kao i Markos Bagdatis dan ranije. Visoki server se u narednoj rundi sastaje sa Gabašvilijem.