08/07/16 - 20:02h

Marej preko Berdiha do desetog GS finala!

Britanac Endi Marej plasirao se u finale Vimbldona, nakon što je sa 3:0 u setovima eliminisao Čeha Tomaša Berdiha.

Meč je trajao tačno dva sata, a Endi je sva tri seta dobio istim rezultatom – 6:3.

Brejkom u ranoj fazi Marej je poveo sa 2:0, ali nije uspeo da poveća vođstvo, jer je Berdih već u trećem gemu uzvratio ribrejkom i smanjio prednost Britanca na 2:1. U osmom gemu Marej je došao do dve nove šanse da protivniku oduzme servis i posle druge poveo je sa 5:3. U narednom gemu servirao je za set i asom došao do konačnih 6:3.

Obojica su propustila po dve brejk šanse do rezultata 3:3 u drugom delu meča. Nakon toga, uz dva brejka, Marej je i ovaj set priveo kraju – 6:3.

I treći set Britanac je dobio bez mnogo muke. Jedinu brejk priliku je iskoristio za vođstvo od 3:1, a brejk prednosti sačuvao je sve do kraja meča – 6:3.

Britanac će u finalu igrati protiv Miloša Raonića koji je nešto ranije danas sa 3:2 savladao Rodžera Federera.