21/08/16 - 11:59h

Marej i Čilić za titulu u Sinsinatiju

Masters turnir u Sinsinatiju ulazi u samu završnicu. Plasman u finale noćas su izborili Endi Marej i Marin Čilić.

Dvostruki šampion Sinsinatija (2008, 2011), Endi Marej je u polufinalu bio bolji od Miloša Raonića sa dva puta po 6:3 i došao do rekordne 22 pobede u nizu u karijeri.

Kao i većina susreta ove nedelje u Sinsinatiju, i duel Raonića i Mareja je noćas kasnio i prekidan zbog kiše.

U toj atmosferi bolje je plesao Marej koji je uz pet as servisa Raonića u prvom setu uspeo da dođe do dva brejka – na početku i na kraju ovog dela i za 53 minuta povede sa 1:0 u setovima.

U drugom se bez brejk prilike igralo do osmog gema kada Raonić na svoj servis osvaja samo jedan poen i prepušta prednost protivniku.
Uspeo je Kanađanin da u narednom gemu na servis Mareja spasi dve meč lopte, dođe do jedne brejk, ali Škot sa tri poena u nizu osvaja ovaj gem, set i meč.

Drugi reket sveta koji je susret završio sa 18 vinera, smatra da je Raonić igrao agresivnije nego ranije i da je to razlog velikom broju grešaka (31 neiznuđena).

U finalu Marej će ukrstiti reket sa Marinom Čilićem. Hrvat je u drugom polufinalu nakon dva i po sata igre pobedio Grigora Dimitrova sa 2:1 – 4:6, 6:3, 7:5 za svoje prvo Masters finale.

Dimitrov je prvi stvorio priliku za brejk i uspešno je realizovao za 4:3, te u nastavku sa dva gema na svoj servis sačuvao tu prednost i iskoristio drugu loptu za vođstvo od 0:1.

U drugom setu je Čilić bio taj koji je više napadao servis protivnika. Bugarin je uspeo da se odbrani u drugom gemu, ali ne i u šestom kada Marin konačno koristi brejk loptu i dolazi do 4:2. Usledila su tri gema koja teniseri osvajaju bez izgubljenog poena – jednom je servirao Dimitrov, dva puta Čilić koji poravnava rezultat na 1:1.

Najviše uzbuđenja viđeno je u odlučujućem, trećem setu u kojem je Dimitrov dva puta osvajao brejkove, a Čilić uzvraćao.
Ipak, hrvatski teniser uspeva da još jednom slomi Dimitrova na servisu za 6:5, te nakon toga servira za svoje prvo Masters finale.

Velika pobeda za mene, prvi put u Masters 1000 finalu. Osećam se dobro na terenu, sjajna nedelja je iza mene i jedva čekam finale protiv Endija. On je sjajan teniser i nadam se da ćemo sutra odigrati dobra meč. Verujem da imam šanse za pobedu ako budem igrao dobro“, izjavio je Čilić po završetku susreta sa Dimitrovim.