06/09/16 - 08:11h

Marej deklasirao Dimitrova, u četvrtfinalu i Vavrinka i Nišikori

Britanski teniser Endi Marej ubedljivo je savladao Bugarina Grigora Dimitrova u osmini finala na US Openu. Drugi igrač sveta slavio je sa 6:1, 6:2, 6:2.

zimbio.com

zimbio.com

Ubedljiviju pobedu Britanac nije imao na ovogodišnjem US Openu. Meč je trajao nešto više od dva sata, a bugarski teniser je demoliran u svakom smislu te reči.

Već u prvom gemu Dimitrov je propustio dve šanse za brejk i ispostavilo se da su mu to bile jedine prilike koje je imao u ovom delu susreta. Za razliku od njega, Marej je iskoristio obe do kojih je došao, oduzeo Bugarinu servis u četvrtom i šestom gemu, što je bilo sasvim dovoljno za ubedljivu pobedu u ovom delu susreta – 6:1.

U drugom setu bugarski teniser se borio, ali je rano stečenu prednost Marej umeo da sačuva. Poveo je Britanac sa 3:0, kada je Dimitrov brejkom prekinuo njegovu seriju, ali je već u narednom gemu Endi došao do nove šanse i iskoristio je za vođstvo od 4:1. Do kraja seta su i jedan i drugi čuvali servise, pa je posle pete set lopte Marej poveo sa 2:0 – 6:2.

Istim rezultatom završen je i set odluke, ali je igran skoro deset minuta kraće od prethodnog. Marej je poveo sa 4:0, a Bugarin nije uspeo da dostigne njegovu prednost. Dva brejka sačuvao je Britanac do kraja meča i tako došao do četvrtfinala.

Naredni protivnik biće mu šesti nosilac, Kei Nišikori. Japanac je u osmini finala bio bolji od Hrvata Ive Karlovića, sa 3:0 u setovima. Sa po jednim brejkom prednosti Nišikori je dobio i prvi i drugi set (6:3, 6:4), dok je treći prošao bez brejkova i završen je u taj-brejku. Ovaj deo meča sa japanski teniser dobio je sa 7:4.

U četvrtfinale se plasirao i Švajcarac Stan Vavrinka, koji je posle četiri seta eliminisao Ilju Marčenka. Dobro je Vavrinka startovao, dobio prva dva seta sa 6:4, 6:1, a potom je Ukrajinac uzeo treći set u taj-brejku. Vavrinka je sprečio izjednačenje u setovima i u četvrtom delu meča slavio sa 6:3.

Teme:   Teniseri, Turniri, US Open, Vesti