16/11/15 - 17:02h

Marej bolji od Ferera u dva seta! (ATP London)

Britanac Endi Marej trijumfalno je započeo nastup na Masters kupu u Londonu i u okviru prvog kola grupe “Ilija Nastase” savladao Davida Ferera iz Španije.

E. Marej66
D. Ferer44

Marej

Marej

Škotlanđanin je slavio sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4 posle jednog i po sata igre. U drugom susretu ove grupe večeras od 21h sastaju se Švajcarac Sten Vavrinka i Španac Rafael Nadal.

Marej i Ferer su po 18. put u karijeri ukrstili rekete, a teniser iz Danblejna je zabeležio ukupno 12. trijumf.

U prvom setu viđena je dosta izjednačena borba, s tim da je Endi mnogo više pritiskao servis protivnika i u nekoliko navrata je bio blizu brejka. Sav trud mu se isplatio u desetom gemu, kada je stigao do dve set lopte, da bi nakon duple servis greške Ferera rešio u svoju korist taj deo igre sa 6:4.

Španac je brejkom otvorio otvorio drugi set, imao je vođstvo od 3:1, ali je Marej vrlo brzo uspeo da se konsoliduje i da mini serijom od tri gema anulira rezultatski zaostatak. Epilog drugog seta je bio identičan kao i kod prvog, Škot je oduzeo servis protivniku u desetom gemu i tako stavio tačku na ovaj meč.

Endi Marej je duel okončao sa 23 vinera i 24 neiznuđene greške, dok je David Ferer upisao 14 direktnih poena, uz 24 greške.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, David Ferer, Endi Marej, Masters, Masters u Londonu, Prvo kolo, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri