22/03/18 - 18:38h

MALER: Troicki spasio šest meč lopti, pa izgubio

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je na startu Mastersa u Majamiju. Bolji od našeg igrača bio je Denis Šapovalov iz Kanade.

V. Troicki376
D. Šapovalov667

Troicki

Mladom Kanađaninu bilo je potrebno dva i po sata na terenu da sa 2:1 u setovima nadigra iskusnijeg Troickog.

Već u prvom gemu Viktor je propustio dve šanse za brejk, a kazna za to stigla je nekoliko gemova kasnije kada je Šapovalov iskoristio jedinu brejk priliku koju je imao u ovom setu. Poveo je sa 4:2, a potom mirno priveo ovu deonicu susreta kraju – 6:3.

Na startu drugog seta razmenili su brejkove, a u nastavku duela su oboje igrali dobro na svoj servis. Set je završen u taj-brejku posle 11 odigranih poena, a naš teniser bio je bolji sa 7:4.

Denis Šapovalov je imao vođstvo od 5:1 u trećem setu, a u naredna četiri gema Troicki je spasio pet meč lopti i izjednačio rezultat na 5:5. Uspeo je da se izbori i za taj-brejk, ali je posle još dve prilike Kanađanin priveo meč kraju – 8:6.

Naredni rival Kanađanina biće 24. nosilac Damir Džumhur iz Bosne i Hercegovine.

Teme:   Denis Šapovalov, Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki