24/03/18 - 12:26h

Majami: Voznjacki izgubila od 82. na svetu, Svitolina bolja od Osake

Monika Puig, 82. teniserka na WTA listi, napravila je iznenađenje na turniru u Majamiju eliminisavši drugu igračicu sveta, Karolinu Voznjacki.

Devojka iz Portorika saladala je Dankinju nakon gotovo dva sata igre. Prvi set Svitolina je dobila ne prepustivši protivnici nijedan gem. Međutim u narednom setu je Puig napravila neverovatan preokret. Napravila je jedini brejk u ovom delu susreta i dobila set sa 6:4. I u poslednjoj deonici susreta bila je mnogo uigranija nego na početku. Odmah je napravila brejk i tokom celo trećeg seta vodila, da bi ga privela kraju rezultatom od 6:4 u gemovima. Njena sledeća protivnica biće Marija Sakari.

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina plasirala se u treće kolo takmičenja pobedom nad Naomi Osakom iz Japana. Aktuelna šampionka Indijan Velsa nije uspela da savlada 18 mesta bolje rangiranu Svitolinu. Njih dve su na terenu provele 83 minuta, a četvrta teniserka sveta slavila je rezultatom od 2:0. U prvom setu dva puta je oduzela servis Osaki, od kojih je ona uspela da vrati jedan. Naredni set bio je ubedljiviji. Ukrajinka je odmah napravila dva brejka i ovaj deo meča dobila sa 6:2. U sledećem toku takmičenja ona se sastaje sa Darijom Gavrilovom.

Plasman u šesnaestinu finala obezbedile su i Venus Vilijams, Jelena Ostapenko, Petra Kvitova

Puig – Voznjacki 2:1

Teme:   Elina Svitolina, Karolina Voznjacki, Teniserke, Turniri, Venus Vilijams, Vesti