23/03/18 - 15:25h

Majami: Odin namučila Halepovu, Muguruza bez borbe, Pliškova i Kerber sigurne

Prva teniserka sveta Simona Halep plasirala je u šesnaestinu turnira u Majamiju. Bez odigranog duela, dalje ide i Garbinje Muguruza.

Treća teniserka svet trebalo je da igra protiv Amande Anisimove, koja je povukla, pa se Španjolka bez odigranog meča plasirala u dalji tok takmičenja.

Simona Halep je, nakon preokreta, pobedila u duelu sa Okeanom Dodin. 98. igračica na WTA listi dobila je prvi set sa 6:3, da bi Rumunka dobivši naredni set , takođe sa 6:3, izjednačila rezultat. U poslednjoj deonici meča takoĐe je bolja bila Halep. Ona je sa 7:5 u gemovima i jednim brejkom više u odnosu na protivnicu slavila u ovom susretu.

Simona se naredno sastaje sa Anjiškom Radvanskom iz Poljske.

Čehinja Karolina Pliškova plasirala se u šesnaestinu finala nakon pobede nad Ekaterinom Makarovom, 36. teniserkom na rang listi. One su na terenu provele sat vremena i 51 minut, a Pliškova je slavila sa 2:0 u setovima. Na početku susreta Ruskinja je odmah napravila brejk. Bez obzira na dobar start nije uspela da dobije set. Karolina joj je u poslednjem, 12 gemu, oduzela servis i time dobila prvi deo susreta. U drugom delu igre šesta teniserka sveta napravila je jedan brejk više od protivnice i ovaj set, takođe sa 7:5 u gemovima, završila u svoju korist.

Ona sledeći meč igra protiv Su-Vei Hsije.

Nemačka teniserka Anželik Kerber, 10. na WTA listi, bila je bolja od Johane Larson. Kerber je posle 65 minuta igre ovaj susret dobila rezultatom od 2:0. U celom duela viđena su četiri brejka, a sve ih je napravila Nemica. U oba seta ispustila je po dva gema i time deklarisala Šveđanku iz daljeg toka tamičenja.

Njena naredna protivnica je Anastasija Pavličenkova.

Azarenka – Kiz predaja

Teme:   Anđelika Kerber, Karolina Pliškova, Masters, Masters u Majamiju, Simona Halep, Turniri, Vesti