26/03/17 - 19:18h

Majami: Nišikori slomio Verdaska u trećem setu.

Japanac nije imao lak zadatak protiv rivala koji često ume biti neugodan favoritima. Završio je posao nakon dva sata i 47 minuta igre (iako je mogao mnogo ranije), i obezbedio meč osmine finala protiv Federika Delbonisa iz Argenitne, koji je ranije savladao Jana – Lenarda Štrufa, takođe u dva seta.

Kei je ujedno i prvi put u karijeri poveo u međusobnim okršajuma sa Verdaskom – sada je rezultat 3:2, nakon treće uzastopne pobede. Fernando je slavio u prvom i drugom duelu.

Nišikori je u ranoj fazi meča stekao lepu prednost, napravio je brejk i potvrdio ga za 3:0, ali od rezultata 4:1 kreće šou Verdaska – Madriđanin odgovara sa dva brejka, osvaja četiri gema u nizu i dolazi u situaciju da servira za vođstvo. Ipak, iako je spasao tri vezane brek lopte, nije uspeo da iskoristi priliku i osvoji prvi set, što je Japanac kaznio u taj-brejku, dobivši ga sa komgornih 7:2.

Slično se odvijala i situacija i u drugoj deonici.

Nišikori je ponovo prvi oduzeo protivnički servis i čuvao prednost do rezultata 5:4, kada nije uspeo da privede meč kraju na svoj servis. 30. teniser sveta je uspeo da se vrati i izbori se za novi taj-brejk, gde je nadoknadio zaostatak od 3:5 i sa četiri uzastopna poena stigne do izjednačenja.

Ipak, nije imao snage za kompletan preokret. Propustio je brejk loptu u trećem gemu, a potom potpuno posustao, što je Japanac u potpunosti iskoristio.

Teme:   Kei Nisikori, Masters u Majamiju, Vesti