30/03/17 - 09:32h

Majami: Konta protiv Venus za finale!

U drugom polufinalu Premijer Mandatori turnira u Majamiju sastaće se Džoana Konta i Venus Vilijams.

Najbolja britanska teniserka u poslednjih, pa možda i pola veka, savladala je Rumunku Simonu Halep u četvrtfinalu, iako je bili na rubu poraza – gubila je sa 1:0 u setovima i 5:4 u drugom, uz brejk zaostatka, ali je uspela da napravi fantastičan preokret i slavi sa 3:6, 7:6 (7), 6:2.

Posle velike borbe u taj-brejku drugog seta, Džoana Konta je uspela da izjednači, odvede meč u treći set i stekne veliku psihološku prednost, koju je iskoristila na najbolji način – od rezultata 2:2 osvojila je četiri gema za redom, i postala prva Britanka koja se planirala u polufinale na turniru u Majamiju.

Njena rivalka u borbi za finale biće Amerikanka Venus Vilijams, koja je savladala prvu teniserku sveta Anđeliku Kerber rezultatom 7:5, 6:3. Nemica je na startu oba seta sticala prednost brejka, ali ju je ekspresno gubila, i dozvolila protivnici da bez naročite drame dođe do pomalo neočekivanog trijumfa.

U prvom polufinalu sastaju se Karolina Voznijaki iz Danske i njena imennjakinja Piškova, iz Češke republike. Taj meč na programu je večeras od 19.00 po srednjeevropskom vremenu.

Teme:   Anđelika Kerber, Džoana Konta, Masters u Majamiju, Venus Vilijams, Vesti