Majami: Kokinakis eliminisao Federera!

Švajcarac Rodžer Federer eliminisan je u drugom kolu Mastersa u Majamiju, a od ponedeljka više neće biti prvi teniser sveta.

Kokinakis

Bolji od njega bio je Australijanac Tanasi Kokinakis.

U meču koji je trajao dva sata i 24 minuta trenutno 175. teniser sveta slavio je nakon preokreta, sa 3:6, 6:3, 7:6.

Federer je dobro započeo meč, a prvi set rešio je u svoju korist brejkom u četvrtom gemu. Poveo je sa 3:1 i prednost sačuvao sve do kraja ove deonice – 6:3.

U drugom setu situacija je bila obrnuta – do brejka u četvrtom gemu stigao je Kokinakis i sa 6:3 došao do izjednačenja u setovima.

Velika borba vođena je u odlučujućem delu susreta. Švajcarac je propustio dve šanse za brejk, a set je završen u taj-brejku posle 11 odigranih poena. Sa 7:4 bolji je bio momak iz Australije.

Federer nije uspeo da odbrani trofej u Majamiju, pa će od ponedeljka prvi na svetu ponovo biti Španac Rafael Nadal.