22/03/17 - 19:00h

Majami: Kod Jelene ništa novo, ponovo poklonjena pobeda

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je u prvom kolu WTA turnira u Majamiju od Jaroslave Švedove iz Kazahstana. Jedina naša poredstavnica na ovom takmičenju je ponovo izgubila dobijen meč.

J. Janković646
J. Švedova467

Kao i u Indijan Velsu protiv Venus Vilijams, ali i nebrojano puta do tada, Jelena Janković je prokockala lepu prednost i izgubila duel iako je bila na korak od trijumfa. U dramatičnom susretu koji je trajao čak dva i po sata, Kazahstanka Švedova je slavila u taj-brejku odlučujuće deonice sa 7:3, iako je Srpkinja vodila sa 1:0 u setovima i 5:3 u trećem setu. U 10. gemu je propustila i meč loptu.

Ovo je bio drugi poraz Jankovićeve od ove rivalke u sedmom međusobnom duelu, a do danas se nisu sastajale čak pet godina. Jaroslava Švedova će u drugom kolu igrati protiv 17. nosioca Anastasije Pavljučenkove.

Slično kao i u nedavnom meču protiv Venus, Jelena je odlično odigrala prvi set, sigurno servirala, a u finišu iskoristila priliku da poovede sa 1:0. U ranoj fazi drugog seta je pretrpela prvi brejk, uspela da ga anulira, ali ne da izdrži do kraja – Švedova je iskoristila prvu set loptu i poravnala na 1:1.

Treći set je obilovao uzbuđenjima, posebno od šestog gema. Jelena je tada napravila brejk i povela 4:2. Očekivalo se da će joj to biti dovoljno da privede meč kraju, ali usledila su još tri brejka i rezultat je bio 5:5. Obe igračice su odbranile svoj servis i ušlo se u taj brejk. Tamo je Švedova manje grešila i na kraju slavila u taj brejku 7:3.

Teme:   Jelena Janković, Masters u Majamiju, Vesti