Majami: Iskustvo pobedilo mladost – Ferer preko Frica do trećeg kola

Jedan od najzanimljivijih današnjih duela u Majamiju bio je meč između Davida Ferera i Tejlora Frica.

David Ferer22

Ferer – Fric 7:6 (6), 6:1.

Iskusni Španac imao je puno problema u prvom setu, spasio i set loptu u taj-brejku, da bi u nastavku meča lako i ubedljivo osigurao pobedu nad nadolazećom zvezdom svetskog tenisa.

Nije delovalo da će Ferer imati muke da dobije prvi set, jer je već na startu napravio brejk i poveo sa 2:0. Čuvao je popularni “Pitbul” prednos do rezultata 5:4, kada nije dobro odservirao za ser i dozvolio Fricu da agresivnom i hrabrom igrom napravi seriju vinera i ostane u setu.

U taj-brejku, rivalu su se često smenjivali u vođstvu, a prvi je do set lopte došao Tejlor Fric. Ipak, Ferer je sačekao niz neiznuđenih grešaka 18-ogodišnjeg Amerikanca i uz dosta sreće poveo sa 1:0.

Propuštena prilika je slomila 15 godina mlađeg tenisera, pa je Ferer imao lak posao u drugom setu – 6:1.

Osmi igrač sveta će u trećem kolu ukrstiti rekete sa Lukasom Puijom, koji je u dva seta nadjačao Španca Garsiju – Lopeza.

Evo i ostalih današnjih rezultata do sada odigranih mečeva Majami opena u muškoj konkurenciji:

Čilić – Lajović 6:4, 6:1
Garsija-Lopez – Puij 2:6, 4:6
Grot – Tim 5:7, 2:6