29/03/18 - 10:41h

Majami: Del Potro preko Raonića do polufinala

Argentinski teniser Huan Martin del Potro plasirao se u polufinale Masters turnira u Majamiju.

Šesti igrač sveta trijumfovao je nad Kanađaninom Milošem Raonićem nakon tri sata provedenih na terenu.

Prvi set je, uz napravljeni brejk u poslednjem gemu, uzeo Raonić. U nastavku susreta nije bilo oduzetih servisa, a Agrentinac je dobio drugi set u taj-brejku i izjednačio rezultat.

U odlučujućem delu meča teniseri su se, ako i u prethodnom setu, rezultatski konstantno pratili, svaki je napravio po dva brejka i ponovo se ušlo u taj-brejk. Tu je del Potro sa 7:3 još jednom bilo bolji od protivnika, čime je slavio u ovom duelu.

Njegov protivnik u polufinalu je Amerikanac Džon Izner koji je savladao Hjeona Čunga.

PAROVI ČETVRTFINALA:

Izner – Čung 2:0
Del Potro – Raonić 2:1
Karenjo-Busta – Anderson
Zverev – Ćorić

Teme:   Huan Martin Del Potro, Masters, Masters u Majamiju, Miloš Raonić, Teniseri, Turniri, Vesti