19/03/14 - 09:56h

WTA Majami: Bojana stala u prvom kolu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski zaustavljena je već u prvom kolu masters turnira u Majamiju. Bolja od srpske teniserke bila je Švajcarkinja Romina Oprandi rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4 posle 70. minuta igre. U ženskoj konkurenciji Srbija ima još dve predstavnice, to su Jelena Janković i Ana Ivanović koje su slobodne u prvom kolu.

B. Jovanovski24
R. Oprandi66

Bojana Jovanovski

Bojana je odmah na startu meča ostala bez dva servis gema. Švajcarkinja je vrlo brzo i lako stigla do velike prednosti i povela sa 4:1, pa je bilo jasno da će taj deo igre pripasti Romini Oprandi. Do kraja seta, švajcarska teniserka je sigurno držala svoj servis i prvi set rešila rutinski u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom setu nešto veća borba, ali nažalost srpska teniserka nije uspela da iskoristi ukazane šanse. Imala je Bojana dve brejk prilike u drugom gemu, ali ih nije iskoristila. Sa druge strane, Oprandi je svoju priliku dočekala u sedmom gemu, kada je imala dve brejk šanse, prvu je propustila, ali ne i drugu i povela je sa 4:3. Do kraja seta je bez većih problema sačuvala servis i osvojila i drugi set rezultatom 6:4, za pobedu i plasman u drugo kolo.

Teme:   Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Majamiju, Rang Lista, Vesti, WTA Rang Lista