07/05/13 - 15:38h

Madrid: Viktor u drugom kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu, nakon što je na startu turnira sa 2:1 u setovima porazio Španca Marčela Granjolersa Pujola.

V. Troicki746
M. Granjolers Pujol562
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Marčela Granjolersa trajao je dva sata i dvanaest minuta, a naš teniser je slavio sa 7:6, 4:6, 6:2.
Meč je počeo brejkom Španca, ali je Viktor uspeo da preokrene rezultat prvog seta u svoju korist. Granjolers mu je oduzeo servis u prvom gemu, a onda u trećem propustio tri šanse da uveća prednost. Troicki koristi njegove greške i vraća brejk, a onda Španac propušta još dve prilike. Kazna za neiskorišćene brejk lopte stiže tek u poslednjem gemu, kada Viktor pri rezultatu 6:5 osvaja gem na servis protivnika i dolazi u vođstvo od 1:0.
Drugi set pripao je Špancu koji je uspeo da iskoristi dve od tri šanse za brejk u ovom delu meča. Uz dva brejka brzo dolazi u vođstvo od 5:2, a Viktor do kraja ovog dela meča uspeva da vrati samo jedan brejk. To je Granjolersu bilo sasvim dovoljno da rezultat izjednači na 1:1 u setovima.
Posle izgubljenog drugog seta, treći deo meča Troicki je dobio iznenađujuće lako. Dva puta oduzima servis protivniku, u šestom i osmom gemu i koristi prvu meč loptu.
Njegov protivnik u drugom kolu biće Kei Nišikori iz Japana.

Teme:   Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki