04/05/16 - 12:55h

Madrid: ”Provukli” se Gaske i Marej

Endi Marej i Rišar Gaske uspeli su da se plasiraju u osminu finala na Mastersu u Madridu, ali su morali prilično da se pomuče.

Endi Marej

Endi Marej

Nezgodni Čeh Radek Štepanek nije se lako predao u duelu sa drugim nosiocem na turniru. Marej je uspeo da osvoji prvi set u ovom meču tek u taj-brejku, a Štepanek ni nakon toga nije dozvolio laku pobedu. Oduzeo je Britancu drugi set sa 6:3, ali za više nije imao snage, pa je odlučujući deo meča Marej dobio sa laganih 6:1. Na terenu su proveli dva sata i 19 minuta, a Čeh na kraju nije uspeo da iznenadi Endija.

Dvanaestog igrača sveta Rišara Gaskea namučio je 52. na ATP listi, domaći teniser Fernando Verdasko. Gaske je dobro ušao u meč i sa 6:4 osvojio prvi set, ali je Španac uspeo da izjednači rezultat na 1:1 u setovima osvojivši drugi deo meča sa 6:3. Treći set dobio je Gaske sa 6:1 i tako došao do plasmana u osminu finala.

Ramos – Conga

Teme:   Endi Marej, Masters, Masters u Madridu, Rišar Gaske, Teniseri, Turniri, Vesti