08/05/18 - 12:29h

MADRID: Pliškova bolja od Azarenke, prošle Voznjacki i Šarapova

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka je nakon povratka na evropsko tlo eliminisana u drugom kolu turnira Premijer serije u Madridu.

Teniserku koja je zbog ne učestvovanja na turnirima pala na 98. WTA liste savladala je šesta igračica sveta, Karolina Pliškova, nakon dva sata i osam minuta igre. Prvi set pripao je Čehinji sa ubedljivih 6:2, da bi u narednom Azarenka napravila preokret i sa 6:1 izjednačila rezultat. Poslednji deo susreta bio je neizvestan. Nakon izjednačenja od 5:5, Pliškova je uzela dva naredna gema i trijumfovala u ovom duelu.

Naredna protivnica joj je Amerikanka Sloun Stivens koja je bila ubedljiva u meču sa Samantom Stosur iz Australije sa 6:1, 6:3.

Druga teniserka sveta, Dankinja Karolina Voznjacki, savladala je Ešli Barti. Karolina je prvi set dobila lako, sa 6:2. U sledećem je Australijanka uspela da je nadigra i osvoji set sa 6:4, ali se Voznjacki vratila u igru i poslednji deo meča uzela sa 6:4.

U osmini finala ona će se sastati sa Holanđanom Kiki Bertens koja je pobedila Anastasiju Sevastovu sa 6:1, 6:4.

Ruskinja Marija Šarapova takođe se plasirala u dalje takmičenje. 52. teniserka na WTA listi bila je bolja od Rumunke Irine Begu, nakon sat i po provedenih na terenu. Prvi set Marija je uzela sa 7:5, dok je u drugom rezultat bio ubedljiviji – 6:1 za Šarapovu.

U borbi sa četvrtinu finala ona će protiv Kristine Mladenović iz Francuske. Kristina je u drugom kolu trijumfovala nad Šuai Žang, rezultatom od 6:4, 4:6, 6:3.

Azarenka – Pliškoka 1:2

Teme:   Karolina Pliškova, Karolina Voznjacki, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktorija Azarenka