MADRID: Novak bolji u ‘derbiju’ prve runde!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu.

N. Đoković76
K. Nišikori54

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Đoković je na startu eliminisao Keija Nišikorija i zabeležio svoju 12. pobedu u međusobnim duelima sa Japancem.

Meč je trajao tačno dva sata, a srpski teniser slavio je sa 7:5, 6:4.

Velika borba vođena je od prvog minuta ovog susreta. Nišikori je u petom gemu došao do prvog brejka na meču i poveo sa 3:2, ali je već u sledećem Đoković uzvratio ribrejkom i poravnao rezultat.

U nastavku meča obojica su propustili po dve šanse da protivniku oduzmu servis, a do novog brejka Srbin je stigao u odlučujućem trenutku. Nišikori je servirao za ostanak u setu, a umesto toga Novak je brejkom završio prvu deonicu susreta – 7:5.

Kako je meč odmicao obojica su igrali sve bolje na svoj servis, a posle propuštene šanse Nišikorija na startu drugog seta, do desetog gema nije bilo novih prilika za brejk. Pri rezultatu 5:4 Novakova brejk lopta bila je ujedno i set lopta. Iskoristio ju je za konačnih 6:4.

Naredni rival srpskog tenisera biće bolji iz duela u kom se sastaju Rus Danil Medvedev i Kajl Edmund iz Velike Britanije.

Nešto ranije danas u drugu rundu Mastersa u Madirdu plasirao se i Dušan Lajović.

Teme:   Kei Nisikori, Masters, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti