05/05/16 - 22:02h

Madrid: Nadal i Kirjos po planu

Dobili smo još dvojicu četvrtfinalista u Madridu – Nika Kirjosa i Rafaela Nadala.

Rafael Nadal

Nik Kirjos je nastavio sa dobrim partijama nakon što je u prošloj rundi eliminisao Stana Vavrinku. Mladi Australijanac nije imao lak posao protiv žilavog Kuevasa, ali je uspeo da slavi sa 7:6 (5), 4:6, 6:3, nakon dva sata i šest minuta borbe i zakaže četvrtfinalni duel sa Nišikorijem.

21. teniser sveta je dobio treći taj-brejk za redom, posle dva koja je odigrao protiv Vavrinke. U prvom setu nije bilo brejkova, a Kirjos je uspeo da iskoristi prvu set loptu.

Ipak, Pablo Kuevas je odgovorio već na startu drugog dela igre. Oduzeo je servis rivalu i poveo sa 1:0, što se ispostavilo dovoljnim za izjednačenje. Delovalo je da će Urugvajac do potpunog preokreta kada je na isti način započeo i treći set, ali je Kirjos odmah uzvratio i preuzeo kontrolu. Odlučujući brejk, drugi u trećem setu, načinio je u osmom gemu.

Rafael Nadal je ostvario i 12. pobedu za redom na turu. Španac nije imao problema da slomi otpor Sema Kverija – 6:4, 6:2.

On će u narednom kolu igrati sa Žoaom Sousom koji je posle tri seta savladao Džeka Soka, 6:1, 6:7, 6:2.

Meč nije počeo onako kako je Nadal očekivao, jer je kveri odmah došao do brejka. Španac se mučio na servis Kverija, u prva dva takva gema nije uzeo nijedan poen.

Tek u petom gemu to mu je pošlo za rukom. Ipak je zaigrao mnogo bolje u nastavku i uspeo da vrati brejk. Ni Kveri nije posustajao, ali Španac preokretom osvaja prvi set sa 6:4.

Amerikanac izgubio je sedam geoma u nizu, ali lošu seriju prekida početkom drugog seta. Ali to je bilo sve što je on mogao u ovom meču, uspeo je da oduzme još jedan servis rivali, ali Nadal ekspresno osvaja drugi set i stiže do trijumfa.