02/05/16 - 17:30h

Madrid: Kraj za Viktora na startu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Madridu. Na startu turnira ga je sa 2:0 u setovima savladao Andrej Kuznjecov iz Rusije.

V. Troicki44
A. Kuznjecov66

Viktor Troicki

Meč između Troickog i Kuznjecova trajao je sat vremena i 21 minut, a ruski teniser slavio je sa 6:4, 6:4 i došao do drugog kola na Mastersu u Madridu. Naredni protivnik biće mu Španac Rafael Nadal.

Moglo bi se reći da je Viktor protivniku poklonio prvi set. Naš teniser je vodio sa 4:3 kada je došao do prvih brejk šansi. Propustio ih je čak četiri, a Kuznjecov je to itekako kaznio. Izjednačio je rezultat na 4:4, a već u narednom gemu oduzeo servis našeg tenisera za vođstvo od 5:4. Servirao je za set i iskoristio prvu priliku – 6:4.

U narednom setu priča je izgledala slično. U četvrtom gemu Troicki je imao šansu za brejk, propustio je i ovu, a u narednom gemu Kuznjecov mu je oduzeo servis i poveo sa 3:2. Brejk prednosti sačuvao je sve do kraja seta koji je dobio istim rezultatom kao i prvi – 6:4.

Teme:   Andrej Kuznjecov, Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki