10/05/17 - 13:18h

Madrid: Kirjos i Raonić ekspresno, Nišikori kroz treći set do osmine finala!

Kirjos i Raonić bez poteškoća do osmine finala u Madridu, Nišikori kroz meč sa čudnim tokom.

Twitter

Pre isteka 60. minuta, Nik Kirjos je završio meč protiv Rajana Harisona i plasirao se u treću rundu mastersa u prestonici Španije.

Australijanac (20) je ekspresno odigrao protiv 47. sa ATP liste, sa konačnim rezultatom 6:3, 6:3. Dva brejka u prvom i jedan u drugom setu, uz neiskorišćenu priliku da susret okonča još u osmom gemu, kada je propustio dve meč lopte, odveli su Kirjosa među 16 najboljih u Madridu.

Njegov sledeći rival biće pobednik meča u kome igraju četvrti favorit Rafael Nadal i Fabio Fonjini.

Koji minut više bio je potreban petom nosiocu, Milošu Raoniću (6), da trijumfuje protiv Žila Milera. Kanađanin je sa po jednim brejkom u oba seta eliminisao 20 pozicija lošije rangiranog Luksemburžanina (6:4, 6:4), ne dozvolivši svom rivalu ni jednu brejk priliku. Za prolaz u četvrtinu finala boriće se sa devetim favoritom, Davidom Gofanom.

Osmom teniseru sveta, Keiju Nišikoriju, koji je u Madridu postavljen za šestog nosioca, bilo je pak potrebno da izgubi prvi set, pa tek onda pokaže ko je favorit u meču (1:6, 6:0, 6:4).

Dijego Švarcman je u uvodnom setu prepustio samo jedan gem japanskom rivalu, ali je ovaj uzvratio sa nulom u drugom nastavku. Odlučujući set je doneo više neizvesnosti – Nišikori je oduzeo servis Argentincu za 3:1, ali je ovaj odmah vratio brejk. U osmom gemu ipak dolazi do nove prednosti za 5:3, ali potom propušta četiti meč lopte, a u najdužem gemu Švarcman osvaja poen i ostaje u meču. Ispostavilo se da je ovo ipak bilo samo kratko odlaganje konačnog trijumfa Japanca.

Njegov naredni protivnik je Španac David Ferer, koji je prolaz izborio bez borbe, pošto mu je Žo Vilfred Conga predao meč pre početka.

Teme:   Kei Nisikori, Masters u Madridu, Miloš Raonić, Nik Kirjos, Vesti