N. Đoković363
K. Edmund626

Bolji od našeg tenisera bio je 22. igrač planete, Britanac Kajl Edmund.

U meču koji je trajao 100 minuta slavio je sa 2:1 u setovima.

Britanac je meč otvorio brejkom, ali je već u sledećem gemu Đoković uzvratio ribrejkom. U nastavku seta Edmund je pružio bolju partiju, Đoković je imao evidentnih problema sa kretanjem, a Britanac mu je još dva puta oduzeo servis za konačnih 6:3.

U drugi deo susreta bolje je ušao srpski teniser. Uz rani brejk poveo je sa 2:0, a u sedmom gemu još jednom oduzeo servis rivala za vođstvo od 5:2. Servirao je za set i bez mnogo problema priveo ga kraju – 6:2. U ovoj deonici meča Đoković je pokazao mnogo bolju igru nego u prvom delu, što je i rezultiralo izjednačenjem u setovima.

Iako je igrao lošije nego u duelu sa Nišikorijem, Novak je u trećoj deonici pronašao slabu tačku rivala i udarajući na Edmundov bekhend sigao do tri vezane brejk šanse u petom gemu. Veliku priliku Đoković nije iskoristio, Britanac je ‘pojačao’ i nije ponovo Novakove greške – već kod prve šanse u osmom gemu oduzeo mu je servis za prednost od 5:3. Servirao je za meč i slavio sa konačnih 6:3.

Naredni rival Kajla Edmunda biće Belgijanac David Gofan.

Donskoj – Zverev A.

Teme:   Kajl Edmund, Masters, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti