11/05/17 - 08:11h

Madrid: Dimitrov i Zverev slomili Hrvate, Per bolji od Vavrinke!

Na mastersu serije 1000 u Madridu odigrani su i poslednji mečevi šesnaestine finala – još dvojica favorita spakovali kofere.

Zimbio

Bugarski teniser Grigor Dimitrov je duel protiv hrvatskog veterana Iva Karlovića rešio u svoju korist za 77 minuta igre, sa 6:3, 7:5.

Na samom početku je Dimitrov spasao tri vezane brejk lopgte, a odmah zatim je oduzeo rivalu servis i do kraja uvodnog seta je zadržao tu prednost, pošto Ivo nije uspeo da realizuje nove šanse u petom gemu.

Do 11. gema drugog nastavka igralo se bez brejk prilika na obe strane, a onda je bugarski as stigao do tri vezane brejk šanse, treću je pretvorio u 6:5, a potom i odservirao za pobedu.

U osmini finala Dimitrov će igrati protiv Dominika Tim koji je slavio protiv Džereda Donaldsona u dva seta.

Duel između Aleksandra Zvereva i Marina Čilića pripao je mladom Nemcu, konačnim rezultatom 6:7, 6:3, 6:4.

Pošto su razmenili po jedan servis, prvi set je Hrvat rešio u svoju korist u taj-brejku. Zverev je uzvratio za 1:1 brejkom na početku drugog nastavka.

Početkom odlučujućeg seta poveo je Čilić, kada je meč zbog kiše prekinut, uspeo u trećem gemu da spase brejk loptu, ali ono što Saša nije uradio tada, dovršio je u sedmom gemu, kada je, nakon sjajnog tenisa na obe strane, uspeo da u potpunosti preokrene meč i zakaže okršaj sa Tomašom Berdihom.

Najveće iznenađenje priredio je Benoa Per koji je pobedio Stana Vavrinku sa 7:5, 4:6, 6:2.

Prvi je došao do brejka u početnom setu, ali je Švajcarac uzvratio sa dva za 1:0. U drugom je ponovo razmenjen po jedan brejk, ali je Per u 10. gemu došao do novog i izjednačio na 1:1.

28-godišnji Francuz je još jednom potvrdio da može da igra tenis na najvišem nivou, napravio je dva brejka u trećem setu i eliminisao trostrukog grend slem šampiona. Za četvrtinu finala igraće sa Pablom Kuevasom.

Teme:   Aleksandar Zverev, Grigor Dimitrov, Masters u Madridu, Stanislas Vavrinka, Vesti