23/01/17 - 09:15h

Lučić – Baroni nastavlja bajku, Serena rutniski do četvrtfinala!

Hrvatska veteranka Mirjana Lučić-Baroni bori se za svoje prvo polufinale u Australiji.

Zimbio.com

Hrvatska teniserka Mirjana Lučić Baroni pobedila je 21-godišnju Amerikanku Dženifer Brajd u dva seta – 6-4, 6-2 za četvrtfinale Australijan opena.

Od prvog do poslednjeg poena u 70-minutnom meču Lučić-Baroni diktirala je svoju igru u Margaret Kort areni. Nakon serije preciznih udaraca u sedmom gemu iskoristila je jednu od sedam dvostrukih servis grešaka svoje rivalke za prvi brejk i osvajanje prvog seta.

Nakon razmenjenih brejkova na početku druge deonice, Hrvatica je naterala Amerikanku u petom gemu na nove dvostruke greške i oduzela joj servis. Nizom od pet uzastopnih gemova Lučić-Baroni se tako po prvi put u karijeri probila u četvrfinale Australijan opena u pojedinačnoj konkurenciji.

34-godišnja Hrvatica je još davne 1999. godine igrala polufinale na Vimbldonu gde je poražena od legendarne Nemice Štefi Graf.

Hrvatsku veteranku sutra prvo čeka nastup u četvrtfinalu ženskih parova, do kojeg je stigla igrajući s Nemicom Andreom Petković, a noć kasnije će pokušati da izbori polufinale u pojedinačnoj konkurenciji, kada će joj rivalka biti bolja iz duela koji igraju Čehinja Karolina Pliškova i Australijanka Darija Gavrilova.

Amerikanka Serena Vilijams je trijumfom protiv Barbore Stricove rezultatom 7:5, 6:4 izborila svoje deseto vezano grend slem četvrtfinale.

Stricova je u tri navrata u prvom setu imala brejk prednosti,a onda je u finišu spašavala čak sedam set lopti, ali je osmom Serena uz pomoć mrežice konačno rešila set.

U drugom setu nakon razmene po jednog brejka Serena je novim oduzimanjem servisa u 10. gemu došla do pobede.

Njena protivnica u borbi za polufinale biće Džoana Konta, koja je savladala Ekatarinu Makarovu za samo 71 minut u dva seta – 6:1, 6:4.

Britanka je ekspresno dobila prvi set i protivnici prepustila samo jedan gem. Makarova je povela u drugom setu sa 4:1, ali se Konta nakon toga uz pet vezanih osvojenih gemova vratila u meč i iskoristila drugu meč loptu da zakaže prvi dvoboj sa legendarnom Amerikankom.