12/08/16 - 20:40h

Los Kabos: Pao i Almagro, Lajović u polufinalu!

Dušan Lajović nastavlja sa sjajnim rezultatima u Los Kabosu. Nakon što je u osmini finala savladao 20. tenisera sveta Bernarda Tomića, u četvrtfinalu je bio bolji od sedmog favorita na turniru, Nikolasa Almagra.

D. Lajović77
N. Almagro56
Pobeda Lajovica

Dusan Lajovic

Meč između Lajovića i Almagra trajao je sat vremena i 34 minuta, a srpski teniser slavio je sa 7:5, 7:6.

Dušan je od samog starta krenuo borbeno. Već u četvrtom gemu oduzeo je servis nekada devetom teniseru sveta i poveo sa 3:1. U devetom gemu Španac je uspeo da vrati brejk, zatim i izjednači na 5:5, ali je naš teniser uz novi brejk dobio naredna dva gema i došao do konačnih 7:5 u ovom delu meča.

Lajović je u šestom gemu propustio jedinu brejk priliku u drugom setu, pa je ovaj deo meča odlučen u taj-brejku. Sa 7:5 dobio ga je naš teniser i tako se plasirao u polufinale ATP turnira u Los Kabosu.

Protivnik u borbi za finale biće mu nezgodni Hrvat, Ivo Karlović, trenutno 24. teniser planete.

Dušan Lajović je takmičenje u Meksiku započeo kao svetski broj 72, a od ponedeljka će biti u TOP 60.

Teme:   Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti