LONDON: Zverev preko Đokovića do najvećeg trofeja u karijeri

Nemački teniser Aleksandar Zverev trijumfovao je na Završnom turniru u Londonu.

N. Đoković 43
A. Zverev66

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

On je u finalu nadigrao Novaka Đokovića, sa 2:0 u setovima.

Nemački teniser slavio je sa 6:4, 6:3, posle sat vremena i dvadeset minuta igre.

Saša je osvojio svoje prvo ATP finale, a Đokovića je sprečio da dođe do šestog trofeja na ovom turniru.

Zverev sa ovog turnira nosi 1300 ATP poena, a srpski teniser 1000. Đoković će se zadržati na prvoj poziciji, a Nemca od ponedeljka očekuje skok sa petog na četvrto mesto.

TOK MEČA:

Prvi deo meča protekao je u donekle izjednačenoj igri, sve dok u devetom gemu Zverev nije stigao do prve brejk šanse. Oduzeo je Đokoviću servis, poveo sa 5:4, a potom sigurnim servis gemom završio set u svoju korist – 6:4.

U nešto jačem ritmu nastavio je Nemac u drugom setu. Već u prvom gemu napravio je brejk, ali ga je Novak ekspresno vratio i poravnao rezultat na 1:1. Međutim, Zverev mu je još jednom oduzeo servis za vođstvo od 2:1, a do novog brejka stigao je u devetom gemu za konačnih 6:3.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti