16/11/16 - 19:07h

London: Marej na set od polufinala

Prvi teniser sveta Endi Marej ostvario je u drugu pobedu u grupi “Džon Mekinro”.

U drugoj rundi protivnik mu je bio Kei Nišikori, a njih dvojica odigrali su najduži duel u istoriji Završnih turnira.

Meč je trajao tri sata i 20 minuta, a Marej je slavio nakon preokreta – 6:7, 6:4, 6:4.

Nakon što je zabeležio drugu pobedu u grupi, posle one nad Marinom Čilićem, Marej je stigao na set od polufinala turnira, gde se od juče nalazi i Novak Đoković.

U prvom setu viđena je najveća borba, a obojica su u prvih 12 gemova zabeležila po dva brejka. Nakon izjednačenja, 6:6, pobednik je odlučen u taj-brejku. Odigrano je 20 poena, sedam mini brejkova, a Japanac je posle dve spašene set lopte iskoristio svoju petu i slavio sa 11:9.

Marej je već na startu drugog seta oduzeo Nišikoriju servis, ali je teniser iz Japana do osmog gema vratio brejk i poravnao rezultat na 4:4. Međutim, prvi igrač planete ponovo je vezao dva gema i došao do konačnih 6:4 u ovom delu susreta.

U trećem setu Marej je imao prednost od 5:1, ali je Japanac uspeo da smanji zaostatak na 5:4. Ipak, tu se zaustavio, a Britanac je odličnim servis gemom bez izgubljenog poena priveo meč kraju – 6:4.

U narednom kolu Marej će igrati protiv Vavrinke, a Nišikori protiv Čilića.

Teme:   Endi Marej, Kei Nisikori, Masters, Masters u Londonu, Teniseri, Turniri, Vesti