15/11/16 - 11:45h

London: Marej rutinski sa Čilićem

Prvi teniser sveta, Endi Marej, lako je prreskočio prvu prepreku na Završnom Mastersu u Londonu.

Marin Čilić nije uspeo da pruži dobar otpor Britancu, tako da je publika u O2 Areni gledala još jedan u nizu rezultatski nezanimljivih mečeva na ovogodišnjem Završnom Mastersu. Marej je slavio rezultatom 6:3, 6:2, posle jednog sata i 32 minuta igre.

Hrvat je imao u oba seta par prilika da se nađe ispred rivala, ali je u ključnim poenima Endi pokazao šampionsku crtu, uprkos prosečnom nastupu. Prvi set je dobio nakon serije od tri naizmenična brejka, potpuno preuzevši kontrolu nad igrom kada je poveo sa 4:1, dok je u drugom protivinka slomio nakon ravnopravne borbe u prva četiri gema.

Endi marej je tako ostvario svoju prvu pobedu u Velikoj Britaniji kao prvi teniser sveta.

U prvom meču grupe “Džon Mekinro”, Kei Nišikori je ranije tokom dana ubedljivo savladao Stanislasa Vavrinku. U drugom kolu koje je na programu u sredu, Marej će igrati sa Švajcarcem, dok Čilića očekuje duel sa najboljim japanskim teniserom, u reprizi finala Ju Es opena 2014.

Titulu u O2 areni brani Novak Đoković, četvorostruki uzaatopni šampion.

Teme:   Masters u Londonu, Vesti