13/11/16 - 17:18h

London: Đoković preokretom do prve pobede!

Drugi teniser sveta Novak Đoković trijumfom je započeo učešće na zvršnom turniru u Londonu.

N. Đoković666
D. Tim702

Četvorostruki uzastopni šampion Londona je pobednički krenuo u odbranu titule, iako je do prvih bodova došao težim putem. U meču čiji kvalitet nije opravdao očekivanja, srpski as se probudio nakon vrlo neprijatnog gubitka prvog seta, i rutinski slomio otpor rivala u nastavku.

U prvom setu nije bilo brejka, pošto su oba rivala propustila po jednu priliku – Đoković u četvrtom, a Tim u 11. gemu. Austrijanac je bio na korak od pobede u taj-brejku, ali je pri vođstvu od 6:3 odservirao dve duple greške, i time vratio Novaka u igru.

Meču u O2 Areni prisustvovale su fudbalske zvezde Žoze Murinjo i Žerar Pike.

Imao je Srbin i sam jednu set loptu, ali ne i realnu šansu da je realizuje. Tim je iskoristio tek sedmu priliku da povede sa 1:0 – 12:10.

Koliko je Đoković bio besan zbog toga govori jedna neobična scena – nakon prvog seta, drugi reket sveta je u besu katapultirao lopticu ka delu tribina gde se nalazi njegova loža.

I to kao da je preokrenulo meč – Novak je mnogo sigurnije igrao, ali mu je mladi Austrijanac značajno olakšao posao. Bez očiglednog razloga, Dominik Tim nije bio ni senka igrača koji je osvojio prvi set. Njegov otpor je praktično nestao, pa je Novak za svega 23 minuta izednačio na 1:1, i to bez izgubljenog gema.

Nakon gubitka prvog seta, Đoković je iskoristio svih pet brejk lopti, a protivniku nije dozvolio nijednu.

Podatak da je Tim osvojio 21 od 23 odlučujuća seta ove sezone pozivao je na oprez pred odlučujuću deonicu, ali je razvoj situacije bio sličan onom iz prethodne, s tim što je debitant na Završnim Mastersima uspeo da osvoji dva gema.

U drugom meču ove grupe, večeras se sastaju Miloš Raonić i Gael Monfis.

Teme:   Masters u Londonu, Novak Djoković, Vesti