05/02/17 - 17:12h

Lajović začinio srpsku pobedu, Rusi ispraćeni bez boda!

Dušan Lajović se potrudio da Srbija maksimalnim rezultatom savlada Rusiju u prvom kolu Dejvis kupa.

D. Lajović646
K. Kravčuk363

Pitanje pobednika meča u “Čairu” rešeno je već drugog dana, kada su Nenad Zimonjić i Viktor Troicki doneli domaćinu nedostižnih 3:0, ali to nije uticalo na motivaciju Dušana Lajovića, koji je opravdao očekivanja velikog broja prisutnih navijača savladavši Konstantina Kravčuka u tri seta.

Dušan je ovim trijumfom postavio konačnih 4:0. Srbija će u četvrtfinalu igrati na svom terenu protiv Španije, ili će gostovati u Hrvatskoj, ovisno od konačnog rezultata meča tih dveju selekcija u Osijeku (Hrvatska vodi 2:1 posle drugog dana).

Niška publika je još jednom zaslužila sve čestitke – uprkos činjenici da duel Lajovića i Kravčuka nije imao nikakvu rezultatsku relevantnost, gledalaca je bilo u velikom broju, ne mnogo manje nego prva dva dana kada si se vodile odlučujuće borbe.

Već u prvom gemu meča Lajović je napravio brejk, i čuvao ga je više nego sigurim servis gemovima, ne dozvolivši protivniku priliku da se vrati. U maratonskom devetom gemu, Srbin je još jednom oduzeo servis i dobio taj deo igre sa 6:3.

I u drugom setu odlučio je rani brejk, ali ga je ovoga puta napravio Kravčuk, pri rezultatu 1:1. Dušan je imao dve prilike za ribrejk, nije ih iskoristio, a rival mu da kraja seta nije dozvolio novu priliku.

Odlučujući korak ka trijumfu, naš as napravio je u osmom gemu, kada je napravio brejk za 5:3.

Teme:   Dejvis Kup, Dušan Lajović, Srbija - Rusija, Vesti