31/10/15 - 17:47h

Lajović uspešan na startu kvalifikacija! (ATP Pariz)

Srpski teniser Dušan Lajović pobedom je startovao u kvalifikacijama za glavni žreb turnira iz Masters serije 1000 u Parizu.

D. Lajović726
D. Himeno Traver662

Duci

Dejvis kup reprezentativac Srbije je u okviru prve runde savladao 12. nosioca u kvalifikacijama, Danijela Himeno Travera iz Španije sa 2:1, po setovima 7:6(2), 2:6, 6:2 posle skoro dva sata igre.

U prvom setu oba tenisera su razmenila po jedan brejk, da bi na kraju odluka pala u taj-brejku, a odlučujući gem je pripao Lajoviću sa 7:2.

Drugi set je doneo egal sve do rezultata 2:2, a potom je pet godina stariji Španac napravio mini seriju od četiri vezana gema i stigao do izjednačenja.

Gubitak drugog seta nije poljuljao samopouzdanje kod srpskog igrača, koji je odmah na startu trećeg perioda oduzeo servis svom protivniku, a potom i u nastavku pridodao još dva brejka i tako u velikom stilu prošao u naredno kolo kvalifikacija.

Rival Dušanu Lajoviću u finalnoj rundi biće domaći teniser Pol Anri Matje. Iskusni Francuz je prethodno eliminisao 6. favorita, Španca Alberta Ramosa Vinjolasa rezultatom 6:3, 6:2.

Titulu na turniru u Francuskoj brani prvi reket sveta Novak Đoković, koji je slobodan na startu.

Masters turnir u Parizu igra se za nagradni fond od 3.830.295 evra.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Dušan Lajović, Kvalifikacije, Masters, Masters u Parizu, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti