Lajović u tri seta do druge runde u Istbornu!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala turnira u Istbornu.

D. Lajović666
Ž. Šardi473

Zimbio

Dušan Lajović takmičenje na jugu Rngleske započeo je protiv 70. tenisera sveta, Žeremija Šardija. U trećem međusobnom duelu srpskog i francuskog tenisera, slavio je naš igrač, nakon 111 minuta igre i tri seta (6:4, 6:7 (5:7), 6:3).

Srpski teniser je iskoristio drugu brejk šansu u sedmom i jedinom gemu u kojem je bilo brejk lopti u uvodnom setu, i prelomio početni deo igre u svoju korist.

U nastavku je viđena ravnopravna igra, a onda je u 10. gemu Dušan uspeo da se izvuče iz neugodne situacije i spase brejk loptu, koja je za Francuza bila i set lopta. Međutim, ono što tu nije uspeo, Šardi je završio u 13. gemu, kada je sa jednim mini brejkom viška došao do izjednačenja u setovima.

Odlučujući deo meča Lajović je prelomio u šestom gemu, kada je sa nulom osvojio gem na servis rivala, a onda tri gema kasnije iskoristio prvu meč loptu za prolaz u narednu rundu.

Pobednika ovog meča u drugoj rundi čeka treći favorit, Džon Izner.

Teme:   ATP u Istbornu, Dušan Lajović, Vesti