21/04/15 - 15:18h

Lajović u drugom kolu Bukurešta!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Bukureštu! Srbin je u uvodnom meču eliminisao Estonca Jirgena Zopa rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:1, nakon jednog sata i 10 minuta tenisa. Teniseru iz Srbije će rival u narednoj rundi takmičenja biti četvrti favorit turnira, Lukaš Rosol.

D. Lajović76
J. Zop51
Dusan Lajovic

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a teniseri su u većem delu prvog seta odlično servirali, te nisu dozvoljavali protivniku puno brejk šansi. Prva prilika za oduzimanje servisa rivala viđena je u sedmom gemu, kada je Srbin dozvolio Zopu dve vezane brejk lopte, ali je uspeo da dobrom serijom udaraca neutrališe to i osvoji gem. U desetom gemu je Dušan Lajović došao do svoje prve set lopte na servisu rivala, međutim Estonac je bio smiren i osvojio nekoliko vezanih poena za izjednačenje – 5:5. Ono što teniser iz Srbije niju uspeo u desetom, jeste u dvanaestom gemu. Lajović je ponovo došao do set lopte pri servisu rivala, iskoristio je prvu i postavio konačnih 7:5 u uvodnom setu.

Drugi period u potpunosti je pripao našem igraču. Lajović je oduzeo servis Zopu već u drugom gemu, a potom je u četvrtom, čini se, prelomio meč, uspeo je da iskoristi svoju šestu brejk priliku i posle velike borbe, povede sa nedostižnih 4:0. U daljem toku seta brejkova nije bilo, Jurgen Zop je osvojio jedan gem, a Srbin je iskoristio svoju prvu meč loptu i nakon 26 minuta igre u drugom setu, postavio konačnih 6:1.

Teniseru iz Srbije će rival u narednoj rundi takmičenja biti četvrti favorit turnira, Lukaš Rosol, koji je bio slobodan u prvom kolu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bukureštu, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti