30/08/16 - 00:42h

Lajović preokrenuo pa izgubio od Pera

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće u prvom kolu ovogodišnjeg US openom, porazom u uzbudljivom meču od Benoe Pera u pet setova.

D. Lajović26651
B. Per62376

Uzbudljiva borba je trajala je trajala “samo” dva sata i 41. minut, s obzirom da je odigrano svih pet setova. Dušan je, posla lako izgubljenog prvog seta, uspeo da preokrene ali ne i da dođe do plasmana u drugo kolo.

34. teniser sveta je u odlučujućoj deonici lako stekao nedostižnu prednost, nakon što je Srbin ispustio svoju priliku u četvrtom setu.

Lajović je dobro započeo, iskoristio već prvu brejk loptu, ali je već u narednom gemu dozvolio rivalu da mu uzvrati istom merom. Do kraja prvog seta još dva puta je gubio svoj servis i brzo se našao u zaostatku.

Isti scenario viđen je i na startu drugog dela igre, Dušan je stigao do 2:0, ali ovoga puta nije ispuštao prednost, već je novim oduzetim servisom potvrdio izjednačenje.

Treći reket Srbije je potpuno ušao u ritam, nastavio je da kontroliše situaciju za terenu, a za potpuni preokret bio mu je dovoljan samo jedan brejk, pre nego što je drugu set loptu pretvorio u preokret.

Benoa Per se u drugom kolu sastaje sa Kipraninom Markosom Bagdatisom, kojem je Fakundo Bagnis predao meč pri rezultatu 1:1 u setovima.

Međutim, Francuz se probudio u četvrtom setu i uhvatio poslednji voz za ostanak u meču, ali ni Lajović nije popustio – Viđena je velika borba, Per je prvi stigao do prednosti, Dušan je uspeo da se vrati, ali je u odlučujućim trenucima nanizao nekoliko grešaka i dozvolio rivalu da uvede okršaj u odlučujući set.

Tada se igra srpskog predstavnika potpuno raspala, čemu su dobrano doprineli i problemi sa grčevima. Znatno je povećao broj grešaka, slabije se kretao, što je njegov rival iskoristio da rutinski dođe do trijumfa u poslednjoj deonici meča.

Teme:   Dušan Lajović, US Open, Vesti